«  |  »

על ההזדמנות הכלכלית שטמונה בקוריאה

על רקע הכנס השנתי השני לעסקים עם קוריאה, כתבה על מגוון האפשרויות הטמונות עבור חברות ישראליות לגיוס משקיעים וכספים בדרום קוריאה.

להלן קצת רקע אודות היחסים הכלכליים בין דרום קוריאה וישראל. על-פי הנתונים של המכון לייצוא ושיתוף פעולה בינלאומי נכון לשנת 2010 למעלה מ-300 חברות ישראליות מייצאות את מרכולתן לקוריאה. היקף הסחר בין שתי המדינות הסתכם בשנת 2010 בקרוב לשני מיליארד דולר. לשם המחשה, מדובר בצמיחה של 9.7% לעומת שנת 2009. גם בשנים שעברו נרשמה צמיחה בהיקף זה – בין השנים 2004 ו-2008 היקף הסחר גדל בשיעור ממוצע שנתי של כ- 16%.

כיום מייבאת ישראל מדרום קוריאה בעיקר מכונות, כלי רכב וציוד חשמלי. השנה הוכרזה מכונית היונדאי כמותג הרכב הנמכר בישראל בעוד שמכוניות מדגם KIA הגיעו למקום הרביעי. הענף המשמעותי ביותר בו בא שיתוף הפעולה לידי ביטוי הוא ענף הטלקום, הטכנולוגיות וההיי-טק. דרום קוריאה משקיעה משאבים רבים בפיתוח תשתיות הנוגעות לתחום הטכנולוגיות הירוקות בעוד שישראל היא אחת מהמדינות המובילות בו. בנוסף, קיים גם שיתוף פעולה פורה בתחום הציוד ביטחוני וזאת לאור המתיחות בין דרום קוריאה לשכנתה מצפון. תחומי הציוד הרפואי, החקלאות והכימיקלים משמשים אף הם כדוגמה לענפים הנוספים בהם נרשמה פעילות גומלין עסקית בין המדינות.

קישור לכתבה

«  |  »