«  |  »

שגריר קוריאה: עד 2012 נהפוך לאחת מ-20 הכלכלות הידידותיות לעסקים

שגריר דרום קוריאה בישראל, מר יאנג-סאם מה אמר בראיון לגלובס לקראת כנס העסקים הראשון עם קוריאה, כי בישראל, כמו בדרום קוריאה, יש תעשיות אלקטרוניקה ו-IT מפותחות מאוד. התעשיות שלכם ושלנו משלימות אך לא מתחרות, לכן מה שיש לכם להציע מעניין אותנו.

דרום קוריאה חוגגת השנה (ב-15 באוגוסט) 62 שנות עצמאות. כמו ישראל, גם קוריאה הדרומית זכתה לתקומה ב-1948. המדינה, שהייתה זירה למשחקי מלחמה במשך מאות שנים, קמה אחרי כיבוש חצי האי במלחמת העולם השנייה בשטח הנאמנות האמריקני, ואילו שכנתה הגרעינית קוריאה הצפונית הוקמה בשטח הנאמנות הסובייטי. מאז, הצליחה דרום קוריאה למצב את עצמה ככלכלה ה-15 בגודלה בעולם ובמקום הרביעי בקרב מדינות אסיה. גם תעשיות ההיי-טק שלה הפכו במרוצת השנים למובילות בשוק העולמי.

עיקר ייבוא ההיי-טק שלה מישראל מתמקד במעגלים אלקטרוניים משולבים כמו מעבדים וזיכרונות. לדברי מה, שדיבר הבוקר גם בכנס השנתי לעסקים עם דרום קוריאה של מכון היצוא והקריה האקדמית אונו, חברות קוריאניות קונות רכיבים ומעגלים משולבים מישראל וממזגות אותם במוצרים הסופיים שלהן. "למשל, בישראל נמכרו כ-2 מיליון טלפונים סלולרים תוצרת דרום-קוריאה שבהם יש רכיבים תוצרת ישראל".

פוטנציאל לשת"פ יש גם בתחומי האלקטרוניקה, המכונות, טכנולוגיית המידע והתקשורת, הכימיה, התיירות, הביו-פרמצבטיקה, תעשיית המזון ועוד.

קישור לכתבה

 

«  |  »