«  |  »

הכנס השנתי השלישי לעסקים עם קוריאה

סיכום הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה

מר סטף ורטהיימר: "תלמדו מקוריאה"

עמיר בז'רנו: "סבלנות המפתח בקוריאה"

שי קרלינסקי: "איך למכור בקוריאה?"

ביום 3 בדצמבר 2012 נערך במלון לאונרדו סיטי טאוור ברמת-גן בפעם השלישית הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה. הכנס אורגן על-ידי קבוצת Yonaco בשיתוף מכון הייצוא. הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה מיועד לתת כלים ותובנות, ליצור קשרים ולהאיר הזדמנויות לחברות המעוניינות לבנות עסקים עם קוריאה, כמו גם לגופים שכבר מקיימים פעילות עסקית במדינה זו.

בכנס השנתי לעסקים עם קוריאה השתתפו כ-300 מנהלים בכירים מחברות טכנולוגיה, חברות השקעה, חברות ציוד רפואי, חברות מתעשיית הרכב, שותפים בכירים בקרנות הון סיכון, שותפים במשרדי רו"ח ועו"ד מובילים, אנשי תקשורת ועוד.

בין נושאי הכנס השנה נדונו גיוסי הון וקבלת מענקים ממשלתיים מקוריאה, הזמדנויות לחברות ציוד רפואי, חברות מתעשית הרכב, חברות טכונולוגיה ותעשייה, תמריצים לחברות הפועלות  בקוריאה וסיפורי הצלחה של חברות ישראליות בקוריאה.

יומו השני של הכנס הוקדש לפגישות אישיות בין המשלחות הקוריאניות לבין חברות ישראליות ממגוון תעשיות. במקביל ובמהלך אותו שבוע התקיימו סיורים של המשלחות הקוריאניות אצל שותפים פוטנציאלים.

בין המשלחות הבולטות שהגיעו מקוריאה השנה היה נציב אזור הסחר החופשי DGFEZ, נציגי קרן ההון-סיכון המובילה  L&S Venture Capital, מנכ"ל ענקית הציוד הרפואי מקוריאה Hanmi וספקית העל לתעשיית הרכב SL Corporation.

את הכנס הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה פתח שגריר קוריאה בישראל – מר קים איל סו, אשר ציין בדבריו כי קוריאה וישראל מהוות שותפות טבעיות לעסקים והדגיש את תחום האנרגיה הירוקה כבעל פוטנציאל לשיתוף פעולה בין המדינות בשל היכולות שפיתחו בתחום.

מר טוביה ישראלישגריר ישראל בקוריאה ציין בנאום מסיאול כי קוריאה משתנה במהירות ובמקומות שנוצר שת”פ בין חברות ישראליות וקוריאניות – הדבר הפך לסיפור הצלחה. ”עץ התפוזים והקימצ'י מוכן. כל שצריך הוא לטפס בו כדי לקטוף את פירותיו” אמר.

מנכ”ל מכון הייצוא, מר עופר זקס, אמר כי בישראל אנו מתפעלים מההתפתחות הכלכלית המרשימה של קוריאה בשנים האחרונות. התפתחות זו, באה לאור ההכוונה הנכונה של ממשלת קוריאה, שידעה לקרוא נכון את המפה העולמית, לנווט ולקבל החלטות כלכליות נכונות. מנקודת המבט שלנו, שיתוף הפעולה במגוון רחב הוא בעל פוטנציאל רב.

מנכל קבוצת Yonacoרוח איציק יונה, ציין את השנה הפוריה ביחסים הכלכליים בין המדינות, לרבות ההצלחות האחרונות של חברות ישראליות בקוריאה –  גיוס הון מקוריאה, יצוא של תוספי תזונה ושל תכניות ללימוד אנגלית.

סטף וורטהיימרהמייסד של קבוצת  ישקר, שהיא הבעלים של חברה קוריאנית מצליחה, ברך את העם הקוריאני שהשכיל להתנתק מהצל היפני ובנה דרך חיים המבוסס על חדשנות ויצוא, מה שישראל טרם הבינה עד הסוף. “אחרי ישראל, אני הכי מרגיש בבית בקוריאה, כי אני מבין את השפה שלהם – שפת העבודה “ אמר ורטהיימר והוסיף כי לישראל יש הרבה מה ללמוד מקוריאה, פחות ממה שלקוריאנים יש ללמוד מאתנו.

נציב אזור הסחר החופשי DGFEZ, מר צ'וי ביונג-רוק, קרא לחברות ישראליות להקים פעילות באזור הסחר החופשי הנמצא במרכז קוריאה המהווה נקודת פתיחה טובה לעסקים בקוריאה ובאסיה. בין השאר, ציין הנציב את היתרונות הגדולים של אזור הסחר בהקלות ובהטבות הרבות לחברות הפועלות בו.

שגרירת ישראל לאקספו שנערך השנה בקוריאה, הגב' יפה בן-ארי, ציינה כי 800,000 מבאי התערוכה ביקרו בביתן הישראלי, עם חשיפה פרסומית טובה מאוד לישראל.

מנהל המשרד הישראלי של "מכון היצואהקוריאני – Kotra ציין כי הקף הסחר של קוריאה הוא השמיני בהקיפו בעולם. כיום נבנות בארץ תחנות כוח על ידי גופים קוריאנים והצפי הוא להגדלת היצוא הישראלי עם תחילת היצוא ממאגר תמר.

השותף המנהל של קרן הון הסיכון הקוריאנית L&S הכריז כי לאחר שביצעו את ההשקעה בפולכרום הישראלית, הם יבחנו בשנה הקרובה את השתתפותם במערך החממות הטכנולוגיות של המדען הראשי. המטרה היא לקדם חדשנות ישראלית שיש לה פוטנציאל להיות מוטמעת בתעשיות הליבה של קוריאה.

ד"ר פארק ג'ון-סוקמנכ"ל הזרוע של הציוד הרפואי בענקית התרופות Hanmi Medicare סקר את ההזדמנויות שיש לחברות הציוד הרפואי הישראליות בקוריאה. שוק המדיקר הקוריאני צומח במהירות והוא צפוי לצמוח פי חמש עד שנת 2017. המחסומים לשוק הם רגולציה סבוכה, בעיות שפה והבדלים בתרבות עסקית.

מר איתר הבר, המליץ לנוכחים להתאזר בהמון סבלנות וגם בצניעות במהלך בניית העסקים עם הקוריאנים. הבר ציין כי האיכויות הקוריאניות מתחילות כבר בילדות כשכל ילד נולד בקוריאה אל תוך מלחמת הישרדות בה אין מקום להיות מקום שני והשאיפה תמיד היא למצוינות.

עמיר בז'רנו, מנכ"ל English Adventure סיפר לבאי הכנס על שני הניסיונות לבסס קשר עסקי עם מפיץ בקוריאה כדי לחדור אל מערכת החינוך הקוריאנית ועל הקשיים שנתקל בהם. הלקחים העיקריים אותם ציין היו ההתמדה, ההתייעצות עם מומחים העוסקים בקוריאה.

מר שי קרלינסקיסמנכ"ל השיווק של חברת אנלית מקבוצת מעברות , סיפר בכנס על התמודדותו מול החשדנות הקוריאנית כלפי דברים חדשים בעת שעבדו מול ה- KFDA לייצוא תוספי תזונה מיוחדים לילדים.

מר פארק סונג-ג'ין, בכיר בספקית העל לתעשיית הרכב SL Corporation, סיפר אודות תעשיית הרכב בקוריאה, היצרנית ה-5 בעולם. פארק ציין כי לקוריאה יתרונות רבים בתעשייה כגון תשתית חזקה, מיקום גיאורפי טוב וטכנולוגיות מתקדמות. החסרונות הבולטים בתעשייה הקוריאנית הם חולשה בתחום התוכנה, ומיעוט של חברות היי-טק עצמאיות, אמר.

דבורה שבת, מנהלת הקרן הדו-לאומית KORIL-RDF בישראל, סיפרה על אפשרויות המימון  של הקרן על מנת לעזור לחברות ישראליות לפתח מוצרים בשיתוף חברות קוריאניות.

 • הערכות בקוריאה: טבע מנהלת מו״מ לרכישת חברה מקומית, ידיעות אחרונות
 • ורטהיימר סטייל, ישראל היום
 • ורטהיימר לומד מקוריאה, גלובס דיגיטלי, מהדורה מודפסת
 • טבע הזניקה את דרום קוריאה, מעריב
 • מהדורה מודפסת ,Wertheimer: We must learn from S. Korea, Jerusalem Post
 • בלתי מספיק: על קשרי ישראל ודרום קוריאה, Ynet
 • כנס לעסקים עם קוריאה יתקיים בתחילת דצמבר, Port2Port
 • הצמרת העסקית הישראלית תתכנס במסגרת כנס לעסקים עם קוריאה, אתר ALLMarketing
 • הזדמנויות להשקעה בקוריאה וגיוס כספים ממשקיעים קוריאנים, אתר תלאביבי
 • הטורקים החרימו טקס לכבוד סטף ורטהיימר, MyNet
 • הקוריאנים מבקשים להשקיע בחברות ישראליות, יתד נאמן
 • קוריאה הולכת לבחירות. איך זה ישפיע על ישראל?, Ynet
 • כתבה אודות הכנס מתוך הבלוג "הקוריאנים"
 • כתבה מתוך בלוג בנושא תרבות קוריאה
 • כנס ייחודי ידון בוגיוס כספים ממשקיעים קוריאנים, iAsia
 • איציק יונה, מיוזמי הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה בראיון בתוכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10

 

[nggallery id=8]

 

 

 

«  |  »