«  |  »

הכנס השני לעסקים עם קוריאה

בתחילת דצמבר 2011 נערך בלאונרדו סיטי טאוור ברמת-גן הכנס השנתי השני לעסקים עם קוריאה, הכנס אורגן על-ידי קבוצת Yonaco בשיתוף עם המכון הישראלי לייצוא ושיתוף פעולה בין-לאומי בסימן השקעות, גיוסי-הון, מיזוגים ורכישות ושיתופי פעולה אסטרטגיים.

בכנס השתתפו מעל 300 מנהלים בכירים מחברות טכנולוגיה, חברות השקעה, שותפים בכירים בקרנות הון סיכון, שותפים במשרדי רו"ח ועו"ד מובילים, אנשי תקשורת ועוד.

ביומו הראשון של הכנס התקיימו דיונים וסקירות בנושאי הכלכלה הקוריאנית, הזדמנויות לגיוסי-הון מקוריאה ולהשקעות במדינה וכן סיפורי הצלחה של מיזמים ישראלים.

יומו השני של הכנס הוקדש לפגישות אישיות בין המשלחות הקוריאניות לבין חברות ישראליות. בהמשך השבוע התקיימו סיורים של המשלחות הקוריאניות בחברות הישראליות ואצל שותפים פוטנציאלים.

בין המשלחות הקוריאניות בלטו מנהלי אזור הסחר החופשי DGFEZ ונציגי קרן ההון-סיכון המובילה  L&S Venture Capital, שקיימו מעל 40 פגישות עסקיות.

את הכנס פתח סמנכ"ל מכון הייצוא, מר יגאל חקון, אשר הכריז על קוריאה כמדינת יעד של מכון היצוא לשנת 2012 וקרא לחברות הישראליות להגביר את שיתופי הפעולה בקוריאה.

השגריר החדש של קוריאה בישראל, מר קים איל-סו, בהופעת בכורה בישראל, ציין שבקוריאה יש עניין רב בטכנולוגיות ישראליות. "ישראל וקוריאה הן שתי מדינות מוקפות אויבים ותוך שהן מגינות על עצמן הן מקיימות כלכלה פתוחה ומצליחה" אמר השגריר.

מר יגאל כספי, שגריר ישראל בקוריאה לשעבר, שיתף בחוויותיו כדיפלומט בקוריאה. הוא סיפר שהקוריאנים חשים הערצה לחינוך הישראלי ולהישגים שלנו בעיקר בשל סדרת חתני פרס נובל שמוציאה ישראל. גם בתחום הצבאי הקוריאנים רואים בישראל שותף שיכול לסייע בהגנת המדינה מפני השכנה מצפון, אמר כספי.

מר לי יונג-סון, מנהל KOTRA בישראל, סיפר כי הקשרים הכלכליים בין ישראל לקוריאה גדלים באופן עקבי ונכון לאוקטובר 2011, ההערכות הן כי היקפי הסחר  ב-2011 יעברו את הרף של  2 מיליארד דולר.

שאולי כצנלסון, הכלכלן הראשי של מכון הייצוא, ציין את חשיבות הנוכחות העסקית הישראלית בקוריאה ואת החשיבות של קוריאה כראש גשר לעסקים בכל מזרח אסיה. בהציגו מודל השוואתי בין שתי הכלכלות ציין כצנלסון כי ההוצאה לבריאות בקוריאה צפויה לצמוח משמעותית בעוד 70-80%. שתי המדינות צמודות בדירוג של "הקלות לעשיית עסקים" וגם בתחום דירוג השחיתות אנחנו לא כל כך רחוקים. קוריאה מייצאת 52% מהתוצר שלה בעוד ישראל כ-37%.

מר יגאל קרני, המנהל את השיווק של "אלתא" לקוריאה, תאר את סיפור ההצלחה של "אלתא", חברה  ביטחונית ישראלית שמייצאת לקוריאה במאות מיליונים. הוא ציין כי  בפעם הראשונה בהיסטוריה טכנולוגיות ישראליות, שפותחו במקורן עבור הלביא נמצאות בבסיס מטוס קרב – מטוס שפותח בקוריאה.

מר פארק קי-וון, סגן-נציב אזור הסחר החופשי DGFEZ, סקר את תכנית התמריצים הממשלתית הקוריאנית לעידוד הקמת מיזמים זרים בתחומי אזורי הסחר החופשי. ההטבות כוללות פטורים ממסים, תמריצים להעסקת עובדים ולהשכרת נדל"ן. אזור הסחר נבנה במיטב התכנון המודרני על מנת לאפשר לחברות הזרות הפועלות בו ולאנשיהן רמת חיים ואיכות סביבה מהגבוהות הקיימות. באזור נבנו בתי ספר זרים, בתי חולים ושירותים ציבוריים מתקדמים.

מר ג'ו סונג-ג'ין, מייסד  קרן ההשקעות L&S, הכריז על החלטתו להשקיע בחודשים הקרובים בחברות טכנולוגיה ישראליות, כאבן דרך להעמקת היחסים בין המדינות. אחד המדדים להשקעה יהיה האם ניתן להטמיע את הטכנולוגיה באחד מענקי הייצור הקוריאנים.

אלון שלזינגר – בכיר בקונגלומרט הקוריאני SK תיאר בפירוט כיצד מתכנן הענק הקוריאני לנצל את תקציב ההשקעות בן מאות מיליוני הדולרים שלו.

לבסוף, איציק יונה, מנכ"ל קבוצת Yonaco, דיבר על הלקחים מעסקאות שניהל עם קוריאה וסיכם כי "שיטת השקשוקה" הישראלית אינה עובדת בקוריאה, ועל כן חברות ישראליות צריכות לשנות את צורת החשיבה בהגיען  לעשות עסקים עם קוריאה.


 

 

«  |  »