השמה ושירותי משאבי אנוש – PEO

קבוצת Yonaco מתמחה בבניית נוכחות, הקמת חברות וגיוס טאלנטים והעסקתם בדרום קוריאה עבור חברות ישראליות ובינלאומי.

גודל הפוטנציאל העסקי בדרום קוריאה והבדלי שפה ותרבות מכתיבים לעיתים לחברות ישראליות הקמה של פעילות בקוריאה. צוות Yonaco מיומן בתכנון וביצוע מעטפת כוללת של הקמת חברות, שירותי משאבי אנוש, העסקת עובדים, שירותי PEO ושירותי EOR ושירותים נוספים בקוריאה.

פריסת כוחות בשוק הקוריאני

אחת הדרכים המרכזיות של חברה לגדול ולעבוד מול לקוחותיה בשוק הקוריאני היא דרך התרחבות והקמת פעילות מקומית במדינה על מנת להשיג דריסת רגל רחבה וענפה. אחד האתגרים המרכזיים בהתפתחות לשווק הקוריאני הוא חיפוש וגיוס העובדים המקומיים בעלי תרבות והתנהלות, רגולציה ושפה שונים משמעותית ממה שנהוג בישראל ובמקומות שונים בעולם. על מנת שדריסת הרגל בקוריאה תצליח, יש לגייס את העובדים הקוריאנים המתאימים ולוודא שהקשר שלכם איתם עומד על הציפיות שלהם, כמו גם ברגולציה המקומית, תשלומי המשכורת בקוריאה ושאר הביטוחים והכיסויים.

השירותים הם בעלי אופי מתמשך או חד פעמי בהתאם לצורך וכוללים בין השאר:

 • הקמת נציגות או חברה בקוריאה
 • גיוס מנהלים וכח אדם מקצועי
 • שכירת משרדים בהתאם לאופי הפעילות
 • חשבות שכר ותשלומים לעובדים
 • העסקת עובדים במודל PEO
 • ייעוץ שוטף באשר להעסקת עובדים
 • תשלום הוצאות ובקרת מזומנים

גיוס עובדים בדרום קוריאה

קבוצת Yonaco מסייעת לחברות בינלאומיות ולחברות ישראליות לגייס עובדים בדרום קוריאה. צוות Yonaco בסיאול ובתל-אביב מיומן ובעל רשת ענפה של מועמדים בכל התעשייה הקוריאנית המספקת שירות מקצועי המפשט את תהליך גיוס העובדים בקוריאה וחוסך במאמצים ובמשאבים של הלקוח.

כחלק מתהליך ההתבגרות והבשלות של חברות בשוק הקוריאני, אנו רואים בשנים האחרונות לא מעט חברות ישראליות הבוחרות להקים פעילות בקוריאה ולגייס עובדים קוריאניים. מהר מאוד מגייסי החברות הללו מגלים שקוריאה היא מדינה ייחודית ומה שעובד בארה״ב או אירופה, לא בהכרח עובד בקוריאה. הניסיון לגייס עובדים קוריאנים בכוחות עצמן שלא בדרך המקובלת בקוריאה מרתיע את המועמדים ומקשה על המגייסים להגיע אל המועמדים הנכונים והאיכותיים. קבוצת Yonaco מתמחה בסגירת ומתמחה בגיוס עובדים קוריאנים למגוון תעשיות ותפקידים. החל מגיוס מנכ״ל בקוריאה ועד לעובדים מן המניין, מהנדסים, צוותים שלמים ועוד.

בין השירותים שקבוצת Yonaco מעניקהלחברות ישראליות ובינלאומיות בתחום גיוס עובדים קוריאנים ניתן למצוא:

 • סיוע בבניית נכונה של תיאור משרה כפי שמקובל בקוריאה
 • איתור וזיהוי מועמדים קוריאנים
 • סינון המועמדים בקוריאה על ידי צוות קוריאני מיומן
 • עזרה במהלך המו״מ מול המועמדים
 • עזרה בבניית חבילות שכר שיתאימו לדרישות המקומיות

העסקת עובדים בקוריאה הדרומית

פעמים רבות, למרות היתרונות בהעסקת צוות קוריאני מקומי, חברה מסוימת תהסס להעסיק או לפתוח חברה בקוריאה בגלל הצורך להעסיק עובדים ולתמוך בהם במדינה בה התרבות והחוקים שונים. הטיפול בדרישות ובחוקים הדרום קוריאנים בכל הנוגע להעסקה הוא מלאכה מסובכת, הן בגלל השוני התרבותי והן מבחינת השפה. קבוצת Yonaco מאפשרת ללקוחותיה שירותי ההעסקה בקוריאה במודל PEO/EOR הפוטרים את הלקוח מבעיות אלה במהלך ההתפתחות העסקית של החברה בשוק הקוריאני.

שירותי שכר בקוריאה

צוות Yonaco קוריאה מתמחים במתן שירות כולל לחברות המעוניינות בקוריאה. הצוותמתמחה בכל חוקי עבודה והשכר בקוריאה. העסקת העובד במודל PEO/EOR בקוריאה כולל בתוכו גם שירותי שכר למכלול העובדי החברה שלכם בקוריאה באופן מוסדר ושקוף כשבסופו החודש, החברה מקבלת לידי חשבונית מפורטת אחת.

קבוצת Yonaco לוקחת על עצמה את כל ניהול הדו”חות לרשויות המקומיות, עיבוד טפסים, משכורות חודשיות לעובדים ולחברות, תשלום שכר נטו לחשבון הבנק של כל עובד, חישוב של כל התשלומים הנלווים לרשויות המקומיות ושילומם, חישוב הטבות אישיות וסוציאליות ושילומן בהתאם למקובל בתלוש השכר בקוריאה.

צוות המשרד בסיאול אמון על בקרת ההוצאות של העובדים בקוריאה וייעוץ בנושא. הוצאות רבות שנראות לעיתים מוזר לעין המערבית הן בעצם הוצאות מוכרות בקוריאה שנועדו לחזק את הקשר בין החברה ללקוחות הפוטנציאליים שלה.

הקמת חברה בקוריאה

קוריאה, עבור עסקים רבים, הוא שוק מצוין לפעול בו. קבוצת Yonaco מתמחה במתן תמיכה ועזרה לחברות ישראליות ובינלאומיות בפתיחה של חברות בקוריאה, בניהול היישות והקמת מול רשויות המס בקוריאה, לרבות שכירת משרדים בסיאול או בכל עיר בקוריאה הדרומית, רכבי ליסנג, בניית מערכת תשלומים ונהלים ועוד.

בקוריאה ישנם מספר סוגי התאגדויות, ולא כולן מתאימות לכל חברה זרה שרוצה לפעול במדינה כשלכל סוג יש השלכות מס ומשפטיות שונות. האחד מחייב ביקורת רואי חשבון על הדוחות הכספיים ולעיתים מחייב חשיפת הנתונים הכספיים שלך לציבור. והשני פטור מאלה. לכן מומלץ להתייעץ ולגשת אל הרשויות עם צוות מיומן ובעל ניסיון רב. חומר נוסף ניתן למצוא במאמר של איציק יונה מתוך הבלוג ״הקוריאנים״ – מיטב כוחותינו נפרסים בסיאול.