השמה ושירותי משאבי אנוש – PEO

קבוצת Yonaco מתמחה בבניית נוכחות, הקמת חברות וגיוס טאלנטים והעסקתם בדרום קוריאה עבור חברות ישראליות ובינלאומיות.

קוריאה הדרומית מהווה פוטנציאל עסקי גדול עבור חברות רבות בישראל. הבדלי שפה ותרבות רבים מכתיבים לעיתים לחברות ישראליות הקמה של פעילות בקוריאה. צוות Yonaco מיומן בתכנון, ביצוע ובניית מעטפת כוללת של הקמת חברות, שירותי משאבי אנוש, העסקת עובדים, שירותי PEO בקוריאה, שירותי EOR ושירותים נוספים בקוריאה.

פריסת כוחות בשוק הקוריאני

בשנים האחרונות חברות ישראליות וחברות בינלאומיות הפועלות בקוריאה מבשילות מול הרעיון כי על מנת לגדול בשוק ולהנתנהל ביעילות מול לקוחות בשוק הקוריאני, צריך תדמית מקומית. אחת הדרכים להגיע למטרה היא דרך התרחבות והקמה של פעילות מקומית. הקמה של פעילות בדרום קוריאה משמשת אבן דרך להשיג דריסת רגל רחבה וענפה במדינה.

בדומה למדינות אחרות במזרח, אחד האתגרים המרכזיים בהתפתחות והקמה של משרד בקוריאה הוא חיפוש וגיוס העובדים המקומיים. הקוריאנים בעלי תרבות והתנהלות שונה מהמוכר במערב. גם הרגולציה והשפה שונים משמעותית ממה שנהוג בישראל ובמקומות שונים בעולם.

על מנת שדריסת הרגל בקוריאה תצליח, יש לגייס את העובדים הקוריאנים המתאימים ביותר לחברתכם ולוודא שהקשר איתם עומד על הציפיות שלהם, כמו גם ברגולציה המקומית, תשלומי המשכורת בקוריאה ושאר הביטוחים והכיסויים.

שירותי ה PEO שלנו בקוריאה הם בעלי אופי מתמשך או חד פעמי בהתאם לצורכי הלקוחות וכוללים בין השאר:

 • הקמת נציגות או חברה בקוריאה
 • גיוס מנהלים וכח אדם מקצועי
 • שכירת משרדים בהתאם לאופי הפעילות
 • חשבות שכר ותשלומים לעובדים
 • העסקת עובדים במודל PEO
 • ייעוץ שוטף באשר להעסקת עובדים
 • תשלום הוצאות ובקרת מזומנים

גיוס עובדים בדרום קוריאה

קבוצת Yonaco מסייעת לחברות בינלאומיות ולחברות ישראליות לגייס עובדים בדרום קוריאה. צוות Yonaco בסיאול ובתל-אביב מיומן ובעל רשת ענפה של מועמדים בכל התעשייה הקוריאנית. הצוות מספק שירות מקצועי המפשט את תהליך גיוס העובדים בקוריאה וחוסך במאמצים ובמשאבים של הלקוחות.

כחלק מתהליך ההתבגרות והבשלות של חברות בשוק הקוריאני, אנו רואים בשנים האחרונות לא מעט חברות ישראליות הבוחרות להקים פעילות בקוריאה ולגייס עובדים קוריאנים.

כאשר מגייסי החברות הזרות מנסים לפנות אל מועמדים בקוריאה, הם מגלים לרוב כי מדובר במדינה ייחודית שמה שעובד בארה״ב או אירופה, לא בהכרח עובד בקוריאה.

הניסיונות לגייס עובדים קוריאנים באופן עצמאי שלא בדרך המקובלת בקוריאה מרתיע את המועמדים ומקשה על המגייסים להגיע אל המועמדים הנכונים והאיכותיים.

קבוצת Yonaco מתמחה בגיוס עובדים קוריאנים למגוון תעשיות ותפקידים. החל מגיוס מנכ״ל בקוריאה ועד לעובדים מן המניין, מהנדסים, צוותים שלמים ועוד.

בין השירותים שקבוצת Yonaco מעניקה לחברות ישראליות ובינלאומיות בתחום גיוס העובדים בדרום קוריאה ניתן למצוא:

 • סיוע בבנייה נכונה של תיאור משרה כמקובל בקוריאה
 • איתור וזיהוי מועמדים קוריאנים
 • סינון המועמדים על ידי צוות קוריאני מיומן
 • עזרה במהלך המו״מ מול המועמדים
 • עזרה בבניית חבילות שכר שיתאימו לדרישות המקומיות

העסקת עובדים בקוריאה הדרומית

למרות היתרונות הרבים של החזקה והעסקת צוות קוריאני מקומי, חברות רבות מהססות לקחת על עצמן להעסיק ישירות או לפתוח חברה בת בקוריאה.

ההתעסקות בדרישות ובחוקי העסקה הדרום קוריאנים היא מלאכה מסובכת. קוריאה היא מדינה שונה תרבותית ובירוקרטית מהמוכר לנו במערב.

קבוצת Yonaco מאפשרת ללקוחותיה שירותי ההעסקה בקוריאה במודל PEO/EOR הפוטרים את הלקוח מבעיות אלה במהלך ההתפתחות העסקית של החברה בשוק הקוריאני.

שירותי שכר בקוריאה

צוות Yonaco קוריאה מתמחים במתן שירות כולל לחברות המעוניינות בקוריאה. הצוותמתמחה בכל חוקי עבודה והשכר בקוריאה.

קבוצת Yonaco מאפשרת ללקוחותיה להינות מהשקט הבירוקרטי ומציעה שירותי העסקת עובדים בקוריאה במודל PEO/EOR. המודל כולל בתוכו שירותי שכר למכלול עובדי החברה שלכם בקוריאה באופן מוסדר ושקוף כשבסופו החודש, החברה מקבלת לידי חשבונית מפורטת אחת.

Yonaco לוקחת על עצמה את ניהול הדו”חות והדיווח לרשויות המקומיות, עיבוד טפסים, הכנת תלושי משכורת לעובדים, תשלום שכר לחשבון הבנק של העובדים, חישוב והפרשה של התשלומים הנלווים לרשויות המקומיות, הפרשת הטבות אישיות וסוציאליות בהתאם למקובל בתלוש השכר בקוריאה.

צוות המשרד בסיאול אמון על בקרת ההוצאות של העובדים בקוריאה וייעוץ בנושא. הוצאות רבות שנראות לעיתים מוזר לעין המערבית הן בעצם הוצאות מוכרות ומקובלות בקוריאה שנועדו לחזק את הקשר בין החברה ללקוחות הפוטנציאליים שלה.

הקמת חברה בקוריאה

קוריאה, עבור עסקים רבים, הוא שוק פורה בהזדמנויות עסקיות. קבוצת Yonaco מתמחה במתן תמיכה ועזרה לחברות ישראליות ובינלאומיות בפתיחה והקמה של חברות בקוריאה. ניהול היישות המשפטית מול רשויות המס בקוריאה, לרבות שכירת משרדים בסיאול או בכל עיר בקוריאה הדרומית, רכבי ליסנג, בניית מערכת תשלומים לספקים ולעובדים, יצירת נוהלי עבודה מול משרד הבית ועוד.

בדרום קוריאה ישנם מספר סוגי התאגדויות, ולא כולן מתאימות לכל חברה זרה שרוצה לפעול במדינה. לכן מומלץ להתייעץ ולגשת אל הרשויות עם צוות מיומן ובעל ניסיון רב. חומר נוסף ניתן למצוא במאמר של איציק יונה מתוך הבלוג ״הקוריאנים״ – מיטב כוחותינו נפרסים בסיאול.